telefon +420 516 442 237

Kotvrdovice
založena 1349
znak Kotvrdovice

Náš odbor již aktivně pracuje od roku 1975.Přidejte se mezi nás i s dětmi, poznáte zajímavé lokality v okolí. Sraz každou neděli v 9h na parkovišti před Surfem. Je vítán každý, akce jsou i pro veřejnost.

head logo

K 30. výročí naší činnosti jsme v parku na návsi za hojné účasti veřejnosti i zástupců Jihomoravské oblasti uložili kámen s jubilejní – výroční deskou.

kamen nahled

V KČT Kotvrdovice podporujeme především základní druhy turistiky, které dokumentujeme na naši výroční kartě a držíme se našeho hesla: „Celoroční aktivní turistika je pro nás zdrojem psychické a fyzické pohody.“

kotvrdovice nahled

Základem naší činnosti jsou pravidelné nedělní pěší vycházky, vyjížďky na kolech nebo na běžkách organizované v závislosti na ročním období. Jednou za rok se vydá naše vodácká skupina sjet některou z našich českých řek. Vedle toho organizujeme několikrát za rok vícedenní, svým charakterem výkonnostní akce. Naše akce jsou veřejné a zúčastňují se jich i neregistrovaní hosté.

V odboru aktivně pracují i naši členové z blízkého okolí (Ostrov u Macochy, Jedovnice), ale také ze vzdálenějších míst (Rájec-Jestřebí, Suchdol).

palava nahled

V roce 2010 jsme uspořádali již XXX.ročník lyžařského přejezdu „Krajem pod Kojálem“, který je, co do počtu účastníků nejrozsáhlejší v naší oblasti. V den jubilejního přejezdu spadly teploty až na –20°C a řadu váhajících lyžařů odradily. I přesto se jubilejního přejezdu zúčastnilo přes 250 lyžařů bez zástupců oblasti. Podle ohlasu účastníků i tisku jsme důstojně reprezentovali náš odbor i obec. Vedle přejezdu jsme se zúčastnili mezinárodního zimního srazu turistů v Polsku. Zorganizovali jsme třídenní cyklisticky náročný přejezd Bílých Karpat, třídenní přejezd po Hané a nejpočetněji obsazený přechod a cyklopřejezd z Kotvrdovic na Pálavu.

Na těchto stránkách budeme zveřejňovat informace o plánovaných akcích, včetně fotografií.

Také dobře už nějaký čas funguje sekce seniorů.Určitě mezi sebe přijmou další zájemce o turistiku.Informace o akcích naleznete na nástěnce před SURFEM.Také bychom rádi uvítali v našich řadách nové mladé členy a třeba i s celou rodinou(dětmi), zvláště v létě, když se jezdí na kole, trasa se upraví pro děti(aby to zvládli). Turisté ukáží dětem i rodičům zajímavé lokality v okolí, kde možná nikdy nebyli.

Mapotip baner 600x500

munipolis

moravsky kras

BLOND1

banner klesti

Logoidsjmk

logotyp jihomoravsky 181214 183313 ako

Kotvrdovice 198, 679 07 Kotvrdovice | +420 516 442 237 | info@kotvrdovice.cz

© 2024 Obec Kotvrdovice | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.