telefon +420 516 442 237

email info@kotvrdovice.cz

Facebook obce Kotvrdovice

Instagram obce Kotvrdovice

Obec
Kotvrdovice
založena 1349
znak Kotvrdovice

Menu

 • Kotvrdovice

  Oficiální webové stránky obce Kotvrdovice

 • Kaple Božského srdce páně

  Kaple s oltářním obrazem Nejsvětějšího Srdce od Mikuláše Medka je nejvýznamnějším kulturním objektem v obci.

 • Základní a mateřská škola Kotvrdovice
 • Víceúčelové hřiště
 • Historie obce Kotvrdovice

  První písemná zmínka o naší obci se nachází v zemských deskách z roku 1349. 

  Více informací zde >

Naše kotvrdovské děti pod vedením paní učitelky Staňkové a paní učitelky Havlinové, uspěly v kategorii Nejlepší kolektivní práce, v soutěži Každá kapka se počítá, kterou v rámci šesti okresů JmK vyhlásila Vodárenská akciová společnost, a.s.

Krásné ceny kolektivu osobně přijel předat ředitel divize Boskovice pan Ing. Petr Fiala.

K VELIKÉMU ÚSPĚCHU samozřejmě gratulujeme! 

Soubory ke stažení
Download this file (3.png)3.png544 kB

Letos poprvé byl tým ZŠ Kotvrdovice přihlášen na celostátní fotbalový turnaj McDonald´s Cup. Dne 4. dubna 2023 na hřišti v Blansku na ul. Mlýnská v Blansku naši kluci změřili síly s týmy Blanska, Boskovic, Letovic, Rájce, Kunštátu, Jedovnic, Lipůvky, Lysic a Sloupu. Tým zvítězil ve všech čtyřech zápasech ve skupině, dále jsme v semifinále porazili i tým Lipůvky a poté se tým ZŠ Kotvrdovice ve finále utkal s týmem Jedovnic. Po vyrovnaném boji nakonec zvítězili hráči ZŠ Kotvrdovice a postoupili tak do krajského kola, které se dne 11. května konalo v tréninkovém areálu Zbrojovky Brno na ul. Sladovnická. 

Zde jsme ve dvou zápasech zvítězili a ve dvou prohráli. Podlehli jsme pouze Základní sportovní škole Znojmo (2:4), což byl pozdější vítěz a ZŠ Blatnice (0:1), porazili jsme tým ZŠ Veselí n/M (4:2) a v zápase o celkové 5. místo jsme zvítězili na týmem ZŠ Brno Sirotkova (3:2). Celkové 5. místo v Jihomoravském kraji je samozřejmě pro malotřídní ZŠ Kotvrdovice jistě velikým úspěchem. Děkujeme klukům za skvělý výkon, paní ředitelce Vaňourkové a zúčastněným rodičům za podporu:-).

Je třeba podotknout, že tým ZŠ Kotvrdovice i ZŠ Jedovnice (týmy z finále na turnaji v Blansku) byl složen výhradně z hráčů registrovaných ve Fotbalové a sportovní akademii KRAS, která má sídlo v Kotvrdovicích a je tedy patrné, že práce funkcionářů, trénérů a hlavně hráčů FSA KRASu přínáší výsledky. FSA Kras rovněž (jako další spolky) dotačně podporuje obec Kotvrdovice. Přejeme hodně dalších úspěchů, i když sport jako takový samozřejmě pouze o výsledcích není.

OÚ Kotvrdovice

Soubory ke stažení
Download this file (pohár.jpg)pohár.jpg5299 kB
Download this file (j+k.jpg)j+k.jpg4886 kB
Download this file (Kotvrdovice+Jedovnice.jpg)Kotvrdovice+Jedovnice.jpg631 kB

V neděli 30. dubna 2023 uspořádal TJ Rakovec ve spolupráci s obcí pálení čarodějnic. I když tato akce byla v Kotvrdovicích pořádána po mnohaleté odmlce, účast byla veliká a všichni se dobře bavili. Masky organizátorů byly skvělé a některé až děsivé:-). Pálení bylo zahájeno vystoupením kapely Základní úmělecké školy, dále děti měly možnost zúčastnit se soutěží, k dispozici bylo dětské tetování a malování na obličej, bylo možné např. pohladit si hada či si vyrobit vlastní čarodejnici a bohatě se občerstvit. 

Děkujeme, že jste přišli v tak hojném počtu. A veliké poděkování organizátorům - TJ Rakovci pod vedením Romana K., kulturnímu výboru obce:-) a samozřejmě každému, kdo se jakkoli na této akci podílel. 

A už nyní se těšíme na příští rok:-)

(20+) Obec Kotvrdovice | Facebook

Soubory ke stažení
Download this file (344752781_512847327726750_104960880143994850_n.jpg)1676 kB

V sobotu 22. dubna 2023 proběhla v prostoru vodoteče za letištěm obecní brigáda. Původně jsme ji naplánovali o týden dříve, ale vzhledem k nepřízni počasí byla posunuta a bylo to dobré rozhodnutí, protože místo teplého oblečení a pláštěnky bylo o ten pouhý týden později třeba spíše opalovací krém:-). Akce proběhla ve spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy z.ú., která obci zdarma zajistila 40 kvalitních stromků (habry obecné, javory babyka, jilmy habrolisté, lípy srdčité a obecné, olše lepkavé, topoly osiky a vrby bílé) a dále 98 keřů (bez černý, brslen bradavičnatý, kalina černá, líska obecná, ptačí zob obecný, střemcha obecná, svída krvavá, zimolez pýřitý). S uvedenou společností jsme pod vedením velmi šikovné paní Zdenky Ambrožové zasadili i 49 ovocných stromů v prostoru kompostárny za letištěm v listopadu 2022 a protože celá akce dopadla skvěle, bylo domluveno i osázení vodoteče.

Obecní zaměstnanci skvěle předpřipravili vše, co bylo třeba - hlínu, vodu, nářadí, navezli stromy, kůly, byly částečně předvrtány díry na stromy atd. a v 9:00 hod. jsme mohli začít. Skvěle se k brigádě postavili zejména turisté a zahrádkáři a vzhledem k tomu, že mají s podobnými pracemi bohaté zkušenosti, sázení stromů velice pěkně a rychle probíhalo, i když to byla poměrně těžká práce:-). Každý ze stromů byl zasazen do díry 60 x 60 x 60 cm a ke každému stromy byly zatlučeny tři kůly a instalována oplocenka. Po zasázení stromů jsme vysázeli i keře... a kolem 14. hod. bylo hotovo.

Zvláštní poděkování patří turistkám, které se vzhledem k dostatku účastníků rozhodly nesázet stromy, ale šly vybírat kamení v prostoru obecního sadu. A podařilo se jim vysbírat téměř plný kontejner kamení - skvělá práce:-).

Po práci jsme se vzhledem k opravdu horkému počasí občerstvili alko i nealko nápoji a opekli špekáčky, samozřejmě jsme ochutnali i nějaké vzorky domácích slivovic:-).

Takže veliké poděkování všem asi čtyřiceti účastníkům, kteří nejen že předvedli úctyhodný pracovní výkon, ale hlavně... osázením vodoteče prospěli přírodě. A díky skvělé náladě, která na brigádě po celou dobu panovala, se celkově jednalo o velice příjemně strávenou sobotu:-).

Za obec děkuje starosta i pan místostarosta Jura Šenk

 

(20+) Obec Kotvrdovice | Facebook

 

 

Soubory ke stažení
Download this file (3.jpg)35751 kB
Download this file (20230422_093650.jpg)24752 kB
Download this file (20230422_091609.jpg)15454 kB

Obec Kotvrdovice ve spolupráci s kulturní komisí obce, uspořádala ve středu 26. dubna 2023 v pohostinství U Pásků setkání jubilantů roku 2023. Úvodní slovo měla paní Hana Šenkýřová, která program uvedla a následně předala slovo starostovi obce Leoši Kratochvilovi, jenž všechny přítomné přivítal a jménem obce i jménem svým jubilantům poblahopřál. Oslavenci obdrželi přání a sladkou pozornost. Velké poděkování patří paní Šenkýřové i za poskytnuté fotografie z minulých let Setkání jubilantů, které byly promítány projektorem. Setkání se letos zúčastnilo 34 oslavenců. Kromě výborného občerstvení důchodci ocenili možnost nahlédnout do obecních kronik a samozřejmě si vzájemně popovídat se svými vrstevníky. Za zdokumentování celé akce moc děkujeme panu Josefu Kratochvilovi.

Rovněž děkujeme za SKVĚLOU PŘÍPRAVU AKCE provozovatelům pohostinství, manželům Matuškovým.

OÚ Kotvrdovice

Soubory ke stažení
Download this file (8.JPG)8.JPG12503 kB
Download this file (7.JPG)7.JPG14677 kB
Download this file (6.JPG)6.JPG11444 kB
Download this file (5.JPG)5.JPG10314 kB
Download this file (4.JPG)4.JPG10764 kB
Download this file (3.JPG)3.JPG8646 kB
Download this file (2.JPG)2.JPG9356 kB
Download this file (1.JPG)1.JPG11161 kB

Dne 26. března 2023 se konalo tradiční Vítání občánků. Nový starosta obce, Leoš Kratochvil, měl tu čest přivítat naše nejmenší poprvé a pro tento slavnostní obřad jsme využili prostory místní Základní školy. Během nedělního dopoledne se zde sešlo hned osm rodin. Po úvodních slovech a slavnostním projevu pana starosty, který přivítal malé občánky obce Kotvrdovice, se o kulturní program postarala místní děvčata v krojích. Děti dostaly finanční hotovost, pohádkovou knížku a maminky květinu. Následně byli rodiče vyzváni k podepsání se do pamětní knihy obce a ceremoniál jim bude připomínat i pamětní list.

 

Soubory ke stažení
Download this file (1.jpg)1.jpg232 kB

Užitečné odkazy

Mapotip baner 600x500 

munipolis 

moravsky kras 

BLOND1 

banner klesti 

logo

logo 

Logoidsjmk 

logotyp jihomoravsky 181214 183313 ako

Kotvrdovice 198, 679 07 Kotvrdovice | +420 516 442 237 | info@kotvrdovice.cz

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies

© 2023 Obec Kotvrdovice | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.