Přeskočit navigaci.
Jste zde: Úvod > Kulturní akce

Obec Kotvrdovice, 679 07 Kotvrdovice 198, okr. Blansko

Kulturní akce

Články s fotografiemi z kulturních akcí můžete zasílat na info@kotvrdovice.cz

Další fotografie z akcí pořádaných v Kotvrdovicích si můžete prohlédnout na odkazu, který poskytla Jana Varnerová:

https://picasaweb.google.com/…143991507737

Fotogalerie ze starších akcí můžete vidět také zde:

http://www.kotvrdovice.rajce.idnes.cz/

Zvolte si období: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

26. 12. 2010 - Živý Betlém - prohlédněte si fotografie

V neděli 26.12. 2010 v 14:30 skauti z Kotvrdovic a Senetářova připravili nejen pro místní občany Živý Betlém. V místní kapli tak diváci mohli shlédnout netradičně pojaté divadelní představení - jakoby skautskou poradu o přípravě Živého Betléma. Diváci tak mohli vedoucím pomáhat s přípravou scének a dozvědět se více o tom, co se před více než dvěmi tisíci lety stalo v městečku Betlémě. Po té všichni účinkující před kaplí zazpívali několik koled, při jejich poslechu se návštěvníci mohli ohřát při teplém svařáku či čaji.

Zobrazit celý text »


14. 12. 2010 - Vánoční posezení s místními občany - prohlédněte si fotografie

Dne 14. prosince od 14:30 do 18:00 proběhlo již tradiční vánoční posezení s místními občany, které pořádala obec ve spolupráci se Svazem zdravotně postižených. Tentokrát se toto setkání uskutečnilo v Orlovně. Na začátku programu nejprve vystoupily děti z místní základní školy pod vedením p. uč. Vaňourkové s krásným vánočním pásmem, po té proběhla beseda se starostem na téma "Život v naší obci" a nakonec k tanci i poslechu zahrála kapela Veselá dvojka.

Zobrazit celý text »


11. 12. 2010 - Rozsvícení vánočního stromu u Orlovny - prohlédněte si fotografie

11. prosince připravili Orel Jednota Kotvrdovice a Občané pro Kotvrdovice pro děti i dospělé slavnostní rozsvícení vánočního stromu u Orlovny. Program byl bohatý - vystoupení místních dětí, zpívání a poslech vánočních písní, bohaté občerstvení a pro děti se v Orlovně promítaly pohádky. Zde bylo rovněž možné zakoupit si ručně dělané svíčky.

Zobrazit celý text »


19. 11. 2010 - Literární večer - prohlédněte si fotografie

V páteční deštivý večer se sešlo přibližně 40 lidí v místní knihovně, kde skauti z Kotvrdovic a Senetářova pořádali Literární večer. Program  běžel od 18 hodin do 21:30, 15-ti minutové čtení se střídalo s 10-ti minutovými přestávkami na občerstvení. Nejprve se předčítalo pro děti, a to z knížek: Gabra a Málinka (Amálie Kutinová) a Hobbit (J.R.R. Tolkien). Po sedmé hodině byl program určen pro dospělé, ale dětem se nechtělo z knihovny odejít, tak si četly v různých koutcích podle svého.

+++

Dále bylo čteno z Hrdého Budžese (Irena Dousková) a byla rovněž recitována poezie (K.H. Mácha, J. Skácel, K. Kryl). Od 20h předčítal vzácný host, pan doktor Leopold Mann z Krásenska. Posluchače obohatil myšlenkami a příběhy z knih Alchymista (P. Coelho) a Patřím k vám (S.K. Dakov). Poslední titul byl vydán jako samizdat a mladší posluchači měli možnost dozvědět se více o výrobě zakázaných knih během komunistického režimu. Smyslem večera bylo strávit společně příjemný večer a v dnešním počítačovém světě podpořit četbu knih, které si podzimní počasí přímo žádá. Knihy byly vybírány tak, aby se mladší generace mohla dozvědet více o životě v naší zemi před rokem 1989, a tím si společně připomenout Svátek Studenstva 17. listopad.

Zobrazit celý text »


28. 9. 2010 - Strašidýlka kolem nás

24. a 28. září 2010 probíhala v místní knihovně putovní výstava Strašidýlka kolem nás. Návštěvníci si mohli prohlédnout skřítky zhotovené nejen v knihovnách na okrese Blansko za podpory Regionální knihovny v Blansku a pod patronací spisovatelky paní Vítězslavy Klimtové. Děti tak poznaly Hejkala Šiškina, Huga od Šebrova nebo Elfa Rockera.

Zobrazit celý text »


24. 9. 2010 - Poslední turnus brigády v Aschheimu - prohlédněte si fotografie

24. září 2010 se vrátili poslední brigádníci z partnerské obce Aschheim. Tento rok bylo vylosováno z Kotvrdovic pět studentů vysokých a vyšších odborných škol, kteří odjeli ve třech třítýdenních turnusech do této bavorské obce. Zde studenti pomáhali s údržbou veřejného prostranství a poznávali tamní kulturu.

+++

Někteří z nich si udělali výlet do Mnichova (5 km vzdáleného) a navštívili světoznámý Oktoberfest.

Zobrazit celý text »


19. 9. 2010 - Drakiáda - prohlédněte si fotografie

V neděli 19.9. 2010 od 15h se na kotvrdovickém letišti objevilo pět princezen, nad kterými létalo několik desítek draků. Své draky si hlídalo asi padesát dětí, které kromě soutěžení o nejvýše létajícího, největšího a nejkrásnějšího draka se pokoušely pomoci najít smutnému princi jeho pravou princeznu. Mezi dětmi se procházely pohádkové postavy jako Hloupý Honza, loupežník a Červená Karkulka, které dětem poskytovaly určité indicie k odhalení pravé princezny. Vyhladovělé děti si mohly opéct párek a rodiče využívali občerstvení u místních letců.

+++

Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků. Po té jsme využili připravenou aparaturu a děti měly jedinečnou možnost zazpívat nám všem účastníkům do mikrofonu. Toto milé dětské spontánní karaoke ukončilo letošní drakiádu. Tento druhý ročník drakiády na místním letišti připravili skauti a skautky z Kotvrdovic a Senetářova. Děkujeme všem účastníkům, ale i obecnímu úřadu za občerstvení pro děti.

Marie Chrástecká

Zobrazit celý text »


4. 9. 2010 - Záhájení školního roku - dětský den

4. září kandidáti OPK připravili pro děti sportovní odpoledne na hřišti TJ Rakovec. Děti si mohly vyzkoušet různé disciplíny, např. hod na koš, střelbu ze vzduchovky....


22. 8. 2010 - Letecký den - prohlédněte si nové fotografie od pana Fleka

22. srpna 2010 kotvrdovické letiště navštívilo přibližně dva a půl tisíce lidí, kteří shlédli leteckou přehlídku. Té se zůčastnilo kolem 80 letadel. Návštěvníci mohli vidět jak historické letadla z první světové války, tak moderní sprotovní letadla z dnešní doby. Nikdo z občanů Kotvrdovic a okolí ten den nemohl přeslechnout průlet dvou Gripenů.

+++

Jak oni, tak všechny ostatní létající stroje, předvedli návštěvníkům zajímavé kousky. Na letišti si lidé rovněž mohli prohlédnout historické vozy a občerstvit se u několika stánků. Děkujeme organizátorům za pěkný zážitek.

Zobrazit celý text »


18. 7. 2010 - Zájezd do Aschheimu

Ve dnech 16. - 18. července byl vypraven zájezd do Aschheimu, kde se konaly oslavy k 10. výročí podpisu smlouvy o spolupráci mezi touto bavorskou obcí a obcemi Jedovnice a Kotvrdovice.


10. 7. 2010 - 55 let kopané

10. července se konaly na hřišti TJ Rakovec oslavy k výročí 55 let kopané v Kotvrdovicích. Proběhlo několik zajímavých fotbalových zápasů. Při této příležitosti byla dětem dána k dispozici velká skákací trampolína jako dar od soukromých sponzorů a obce Kotvrdovice. Oslavy byly zakončeny taneční zábavou pod širým nebem.


13. 6. 2010 - Hody - prohlédněte si fotografie

13. 6. 2010 se slavili kotvrdovické hody, které jsou podle zasvěcení naší kaple vázané ke svátku Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

V sobotu 12. 6. probíhala na tréningovém hřišti soutěž v požárním sportu okrsku Jedovnice.

Večer od 19h hrála v místní orlovně k poslechu i tanci cimbálová muzika Sylván, při které kotvrdovická krojovaná mládež představila několik folkrorních tanců.

+++

Bohužel se v tento čas přehnala přes naše území velká vichřice a došlo k několikahodinovému výpadku proudu. Muzikanti však zvládli hrát i při svíčkách, při kterých si přijemně povídalo. Po zbytek večera sloužila k osvětlení energie z agregátu.

V neděli 13. 6. byla v 11h sloužena slavnostní mše svatá.

V podvěčer hodové oslavy zakončil koncert vážné hudby. V kapli na cembalo zahrála Kateřina Bílková Mašová za doprovodu Wallingerova kvarteta.

Zobrazit celý text »


29. 5. 2010 - Kácení máje - prohlédněte si fotografie

29. května pořádal Sbor dobrovolných hasičů slavnostní kácení máje. Pro příchozí bylo připraveno občerstvení.

Zobrazit celý text »


9. 5. 2010 - Den matek

9. května 2010 se slavil v orlovně Den matek. Svým a ostatním maminkám připravily pěkný program děti ze základní a mateřské školy Kotvrdovice. Děkujeme


8. 5. 2010 - Vatra - prohlédněte si fotografie

8. 5. 2010 - den ukončení druhé světové války se v obci tradičně slaví zapálením vatry. Před slavnostním zapálením vatry starosta ve svém projevu vybídl všechny k vděčnosti za mír a svobodu a vzpoměl na kotvrdovické občany, kteří se stali obětí válek. Občerstvení zajišťoval sbor dobrovolných hasičů Kotvrdovice.

Zobrazit celý text »


1. 5. 2010 - Stavění máje

1. května 2010 místní dobrovolní hasiči a kotvrdovická mládež postavili na parketě vysokou krásnou májku, kterou se snažili celý měsíc uhlídat před předčasným zkácením.


18. 4. 2010 - Vítání občánků

18. dubna 2010 proběhlo slavnostní vítání našich občánků. Tentokrát z důvodu rekonstrukce zasedací místnosti OÚ v tělocvičně ZŠ. Bylo přivítáno deset nových kotvrdovických dětí. (více bude doplněno)


3. 3. 2010 - Aquapark Vyškov

3. března 2010 obec připravila tradiční zájezd pro děti a jejich rodiče do vyškovského aquaparku. Byl vypraven celý autobus, zájezdu se zúčastnilo 46 osob.


20. 2. 2010 - Turnaj v nohejbale

20.2. pořádala jednota Orel Kotvrdovice Turnaj v nohejbale pro kotvrdovské týmy.


12. 2. 2010 - Ples Jednoty Orel Kotvrdovice - prohlédněte si fotografie

12. února 2010 se v místní Orlovně konal ples Jednoty Orel Kotvrdovice. Kapela Pohoda i hosté vytvořili pohodovou atmosféru. Děkujeme.

Zobrazit celý text »


23. 1. 2010 - Přejezd pod Kojálem

23. ledna 2010 turistický oddíl při TJ Rakovec Kotvrdovice připravil již tradiční bežkařský Přejezd pod Kojálem. Sněhové podmínky i počasí přálo, stopy byly krásně projeté, tak si snad všichni účastníci odnesli příjemný, nejen sportovní, zážitek. Děkujeme


15. 1. 2010 - Ples TJ Rakovec - prohlédněte si fotografie

15. ledna 2010 se pořádal v místní orlovně Ples TJ Rakovec. K tanci hrála skupina Živel, která vytvořila velmi veselou atmosféru. Večer také zpestřila skupina místních a okolích polonézníků svým tanečním vystoupením. Všem organizátorům a účastníkům děkujeme.

+++

Více fotografií si můžete na stránkách hudební skupiny živel www.hudbazivel.cz

Zobrazit celý text »


9. 1. 2010 - Tříkrálová sbírka

9. ledna 2010 organizovala obec ve spolupráci s blanenskou charitou Tříkralovou sbírku. Několik skupinek dětí pod dozorem dospělých navštívilo v převlecích všechny domy v obci a krátce zazpívali. Vybralo se celkem 18 389 Kč na dobročinné účely. Děkujeme moc

Kontaktní informace

Obec Kotvrdovice
679 07 Kotvrdovice 198
okr. Blansko

Tel, fax: 516 442 237
info@kotvrdovice.cz

IČ: 00637327

Úřední hodiny
Pondělí 14:30 - 17:00 (starosta) tel. 607 180 634                                                                                             9:00 - 12:00 (místostarosta)

Úterý 8:00 - 11:00

Středa 15:00 - 17:00

Z fotogalerie
Náhled fotografie

Fotografie z galerie: Obec Kotvrdovice - cyklostezka

virtualni-prochazka

Hlášení rozhlasu

15. 5. 2019

Hlášení dne 15. května

17.5. 2019 přerušení dodávky el energie Nová Čtvrt 11:30-13:30 hodin

18.5.2019 drůbežárna Prace -prodej kuřic od 10:30 hodin

18.5.2019 Memorial Aleše Kosíka od 9:00 na hřišti u Orlovny

22.5.2019 sběr a svoz nebezpečného odpadu 17:00 hodin u jednoty

Vypsat všechna hlášení »

Společenská rubrika
Aktualizace na webu
20. 5.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Pozvánka na jednání ZO 27.5.2019.

15. 5.

Nové hlášení ze dne: 15. května.

pasek-detska-skupina

pasek-zs-ms

pasek-knihovna

pasek-spoz

pasek-klub-ceskych-turistu

pasek-letiste

pasek-sdh-hasici

pasek-divadlo-srdcem

pasek-futsal

pasek-fc-rakovec-kotvrdovice

pasek-fotbalistky

pasek-cestujeme

czechpoint