Přeskočit navigaci.
Jste zde: Úvod > Kniha návštěv

Obec Kotvrdovice, 679 07 Kotvrdovice 198, okr. Blansko

Kniha návštěv

Návštěvní kniha je kniha nebo sešit, kam lze zapsat jakýkoliv vzkaz či připomínku týkající se místa, kde dochází k návštěvě. Více k definici na Wikipédii https://cs.wikipedia.org/…%C3%AD_kniha

K dotazům na fungování obce slouží stránka Dotazy starostovi.

Pravidla pro užívání knihy návštěv na webových stránkách obce Kotvrdovice

1) Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy, nesmí propagovat rasismus a v České republice neregistrované politické strany a hnutí, nesmí podněcovat k náboženské nesnášenlivosti.

2) Příspěvky nesmí obsahovat prokazatelné lži a pomluvy.

3) Každý příspěvek musí být podepsán celým jménem a příjmením přispívatele. V případě kolektivního příspěvku se podepíše za kolektiv minimálně jedna osoba celým jménem a příjmením.

4) Přispívatel uvede také emailovou adresu, ze které je příspěvek odeslán, nebo jiný kontakt, na kterém je možné ověřit totožnost přispívatele.

Nedodržení těchto pravidel bude mít za následek stažení příspěvku z knihy návštěv. Přispívatel (pokud bude identifikován) bude vyzván, aby svůj příspěvek opravil podle těchto pravidel. Pokud tak neučiní do 7 dnů, bude příspěvek trvale odstraněn.

Návrh na stažení nevhodného příspěvku z knihy návštěv může podat každý člen zastupitelstva obce Kotvrdovice.

O stažení příspěvku bude veden záznam obsahující původní podobu příspěvku a důvody stažení, případně trvalého odstranění příspěvku.  

V Kotvrdovicích 13. dubna 2015 Alois Kunc

Návštěvní kniha je kniha nebo sešit, kam lze zapsat jakýkoliv vzkaz či připomínku týkající se místa, kde dochází k návštěvě. Více k definici na Wikipédii https://cs.wikipedia.org/…%C3%AD_kniha

K dotazům na fungování obce slouží stránka Dotazy starostovi.

Příspěvek se zobrazí po schválení.

Napište libovolné dvojciferné číslo:

Jana Kupková 15:07 8.10.2014 e-mail reagovat

Dobrý den pane starosto,

dnes se mi dostal do rukou Váš leták „informace obecního úřadu říjen“.
Jelikož jsem se zúčastnila i předvolebního setkání s občany 3.10.2014, nechápu Váš příspěvek v tomto letáku.
Píšete zde, že: „zahájili jsme projednávání nové alternativní lokality pro hřbitov U Brány“. Na výše zmíněném setkání jeden občan vznesl dotaz, kde a kdy bude hřbitov vystavěn, bylo mu zodpovězeno, že v Jedovnicích je dostatek hřbitovních míst a o výstavbě se v současné době neuvažuje. Můžete mi tedy osvětlit tuto nesrovnalost?

Alois Kunc reaguje 17:17 8.10.2014

Paní Kupková, na dotaz odpovídal pan Zouhar. Já jsem ho hned doplnil, že sice hřbitov ve volebním programu není uveden, ale že obec v rámci projednávání změn územního plánu jedná o alternativní lokalitě.
Stanovisko obecního úřadu a volební strany není totožná věc. Proto se nejedná o nesrovnalost.
Pokud máte zájem, můžete se přijít seznámit s celou dokumentací ke hřbitovu a snad pochopíte, proč hřbitov v obci doposud není.
Kunc Alois, starosta obce

Jiří Burda reaguje 19:58 8.10.2014 e-mail

Dobrý den paní Kupková, dobrý den pane starosto, dobrý den vážení spoluobčané Kotvrdovic, předkládám vám můj pohled na předchozí dva příspěvky. Snad za to nebudu vyloučen z obce jako jsem byl vyloučen z možnosti kandidovat za politickou stranu, jejíž jsem stále ještě členem.
K novince, dnes distribuovanému letáku „informace obecního úřadu říjen“: Podle zákona tvoří obecní úřad starosta, místostarostové, … Tzn. že leták je informací podávanou panem starostou ing. Aloisem Kuncem a panem místostarostou Zdeňkem Pernicou, kteří oba kandidují v komunálních volbách 2014 za jednu stranu. Tím rozporuji tvrzení „Stanovisko obecního úřadu a volební strany není totožná věc“ v reáliích října 2014 v Kotvrdovicích. Zákon také uvádí: „Povinnosti obecního úřadu … plnit úkoly uložené radou nebo zastupitelstvem obce“. Informuji všechny, že o letáku a informacích v něm nebylo zastupitelstvo obce Kotvrdovice informováno, proto se k jeho obsahu nemohli členové vyjádřit.
K hřbitovu. Námět na lokalitu „U brány“ jsem na jednom ze zastupitelstvech podal jako první já, zmínil jsem také v žádosti o zařazení … z 8. dubna 2013, což obé není důležité.
Vážená paní Kupková, pokud se přijdete na obecní úřad z úst pana starosty ing. Aloise Kunce a z dokumentace seznámit a pochopit, proč hřbitov v obci doposud není, dostane se Vám informací, že je to hlavně proto, že tomu zabránili někteří místní spoluobčané… Já jsem s nimi osobně hovořil a vím, že pouze využili svoje zákonná práva, tak jako např. statkářka paní Havránková u Hradce Králové a další. Já Vám odpovím, i když jste mě o to nežádala, že hřbitov v Kotvrdovicích není proto, že se to za 20 roků obecnímu úřadu a obecnímu zastupitelstvu nepodařilo. Jestli je to dobře nebo špatně, to v tomto příspěvku nehodnotím.
Tož tak Jiří Burda

Martin Kovář 10:26 7.10.2014 e-mail reagovat

Dobrý den,
dovolím si drobný příspěvek k volbám.
http://youtu.be/KVittZNl0H8

Martina 20:02 2.10.2014 e-mail reagovat

Dobrý den, nevím jestli to byl dobrý nápad sekat trávu na louce na Žlebě zrovna když celý den pršelo, na silnici je od traktora roztahané bláto a nevypadá to vůbec pěkně. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli bude dosečená i tráva kde se traktor nedostal. Děkuji.

Alois Kunc reaguje 08:44 3.10.2014

Děkuji za příspěvek. Dnes ráno jsem sjednal nápravu. Vážím si lidí, kterým není lhostejné, co se v obci děje.
Kunc Alois

Kateřina 05:33 26.9.2014 e-mail reagovat

Zdravím Vás, přátelé sousedé.
Ráda bych Vás tímto všechny oslovila a požádala o Váš názor. Co Vám vyvstane na mysli když se řekne „Soukromý pozemek“? Jakým způsobem pečujete a chráníte Váš dům a zahrádku? Vadilo by Vám, kdyby přes Vaši zahrádku někdo denně chodil, pouštěl psa na ulici ven a popřípadě najel na trávník autem? Jak by Vám bylo, kdyby Vám někdo stále nakukoval do oken, co si asi vaříte dobrého k obědu? Jak byste se cítili, kdybyste se báli ve vlastním domě převléknout (aby Vás někdo neviděl)?
Tuto záležitost jsme se snažili vyřešit jak domluvou (bez úspěchu), tak řešením radikálnějším, a to zámkem na brance.
U našeho pana starosty ale nemáme nejmenšího zastání.
Předem Vám děkuji za Vaše názory.

Ing. Jiří Burda reaguje 07:25 26.9.2014 e-mail

Dobrý den paní Kateřino,
nabízím Vám pomoc svoji i dalších zastupitelů obce Kotvrdovice. K Vašim otázkám: Soukromé vlastnictví (pozemek) jsou až na několik vyjímek (např. výkup v zájmu státu, věcné břemeno atd.) nedotknutelné. O dům i zahradu pečujeme s manželkou hodně. Vadilo by nám hodně, kdyby … jak píšete. A to další je až k řešení s orgány v trestním řízení. Bohužel nevím, o který pozemek a dům se jedná, Vás též neznám. Můžete více napsat, ať zde nebo do e-mailu?
Jedno větou píšete, že u pana starosty nemáte zastání. Z Vámi zde uvedených infomací bez znalosti konkrétní problematiky je to zatím jen Váš subjektivní pocit. Na zastupitelstvech se pan starosta nikdy nezmínil, snad to není z Vaší strany pomluva? Ozvěte se, spokojený život všech v Kotvrdovicích je velkou prioritou.
Tož tak Jiří Burda, tel.: 602 726 246.
PS: v ulici Čechy jsou dva domy na pozemcích, přes které se desítky let prochází k „zadním“ dalším domům…

Alois Kunc reaguje 09:07 26.9.2014

Uvádím text, ze kterého paní Kateřina nabyla názoru, že u mně nemá zastání:

Des mě navštívil na obecním úřadě pan Čupr a sdělil mně, že byla ráno zamčená branka u Vaší předzahrádky.
Tím mu byl znemožněn přístup na veřejnou komunikaci.
V souladu s občanským zákoníkem si Vás dovoluji požádat o zachování takzvaného “pokojného stavu” do vyřešení užívání vašich nemovitostí právní cestou.
Pokojný stav je zachování dosavadních poměrů. Majitel domu č.p. 106 doposud bez omezení užíval Váš pozemek a rovněž majitelé domu č.p. 133 užívali pozemek pana Čupra k přístupu na zahradu.
Děkuji za pochopení a snahu o zachování dobrých sousedských vztahů.

Kunc Alois, starosta obce
=

Kateřina reaguje 16:33 26.9.2014 e-mail

Dobrý den pane Burdo,

ano, opravdu jde o dům v Čechách, konkrétně č. 133. Dům jsme koupili letos v červnu, žádné věcné břemeno zde není a nemáme ani dohodu s panem Čuprem, který bydlí za námi. Hned zpočátku jsme jej pozvali k nám a chtěli vše řešit a v klidu se domluvit, jenže pan Čupr zjevně neměl o nic takového zájem a cca po pěti minutách odešel. Každopádně, nevadilo by nám, kdyby měl přes náš pozemek chodit on (projde tudy max. 2× za den). Velmi nás ale obtěžují podnájemníci, které ná nyní u sebe doma. Jejich časté návštěvy, chození sem a tam k autu apod. a hlavně neslušné nahlížení do oken nám bohužel „pokojný sta“, jež zmiňuje pan Kunc, nenavozuje.
Pan Čupr s námi nekomunikuje, o zámku na brance jsme ho tedy informovali alespoň písemně, tedy ručně psaným dopisem. Bez odezvy.
Za jakoukoliv Vaši radu či pomoc budu vděčná.
Děkuji
Kateřina Šebková

ing. Jiří Burda 15:19 25.9.2014 e-mail reagovat

Dobrý den všem spoluobčanům Kotvrdovic. První předvolební příspěvek je odkazem na seznam stran a kandidátů pro komunální volby u nás, viz:http://www.volby.cz/…2014/kv21111?….
Tož tak Jiří Burda, tel.: 602 726 246.

Pavel Tmej 14:47 7.8.2014 e-mail reagovat

Dobrý den
Pokud Vás zajímají historické vlaky a historie dráhy, tak se podívejte na:
„historicke-vlaky-dvd.webnode.cz“ .
Jsou zde uvedeny odkazy na železniční spolky, společnosti a muzea v Čechách a zahraničí.

Marcela Pelikánová 07:15 25.7.2014 e-mail reagovat

Děkuji za vložení informace na web od Vodárenské a.s.
Pelikánová Marcela
PS: nepodporujme …

M.Pelikánová 19:36 23.7.2014 e-mail reagovat

Dobrý den, všem.
určitě někteří z Vás obdrželi „Oznámení o měření, testování analýzy a kontroly vody“, které bude probíhat v Kotvrdovicích od 23.7.-15.8.2014.
Jedná se o neodborné poradenství, které Vám určitě v ničem neporadí. Dvě uveřejněné paní nemají pravomoc o poskytování kvality vody.
Nejsou součástí KHS Blansko, KHS Brno, Vodárenské společnosti a.s. a Státního zdravotního ústavu ČR.
Jestli se podíváte na jejich IČO uvidíte v jakém odvětí podnikají. S vodou a odborností, poradenství to nemá nic společného.
Sice jde o 120 Kč, ale jde o princip na co platit za neodborné vyšetření. Jejich leták jsem již předala na KHS Brno k prozkoumání.
Neplaťte zlodějům. když nemusíte. Prosím, jestli chcete znát kvalitu vody obraťte se na státní orgány.A nebo akreditovanou laboratoř.
Zde Vám poskytnou kvalitní informace o Vaší kvalitě vody. Děkuji
S pozdravem
Pelikánová Marcela

Alois Kunc 21:23 25.6.2014 reagovat

Děkuji všem, kdo se zapojili do letošních hodových oslav, krojované chase, hasičům, pořadatelům a také všem občanům, kteří svoji hojnou účastí potvrdili „čí só hode“.

Alois Kunc, starosta obce

Libor Kocman reaguje 17:47 26.6.2014

no hlavne, ze maji mnoholetou tradici :-) Jako byvalej 44 letej rodak, si nejak nemuzu na predchozi rocniky vzpomenout. Zato na hody ve Krtinach, Lipovci a Krasove si vzpominam cca. od 8 let.

... reaguje 02:22 27.6.2014

Tady se ale nepíše nic o tradici. Můžeme být rádi, že se mladí zapojili a že se nějaké hody vůbec uskutečňují :-) ;-)

Martin Kovář reaguje 11:13 27.6.2014 e-mail

Vážený pane Kocmane,
nějak jsem nepostřehl výrazné zmínky ze strany obce, pořadatelů či krojované chasy, že by se mělo jednat o mnohaletou tradici. Tím se ani nechlubíme a všichni to víme. Není snad ani žádným tajemstvím, že nejsme folklorní oblast. Nedokážu si ale vysvětlit váš snad až posměvačný příspěvek? Máte nějakou zášť k tomu, že se zde někdo snaží o nějakou kulturní činnost? Nebo je potřeba si rýpnout za každou cenu? Osobně doufám, že vás jen mrzí, že za vašeho pobytu v Kotvrdovicích se nic podobného nedělo :)
Předpokládám, že jako kotvrdovský rodák, dlouhodobě a hojně zde komentující všelijaké dění i příspěvky cítíte nějaký vztah k naší obci. Početná chasa mladých lidí to zřejmě cítí obdobně a i proto se letos sešlo v Kotvrdovicích více krojovaných tanečníků, než v leckterých okolních obcích. Doufám, že to vše jako kotvrdovský rodák víte, protože se takových akcí jistě účastníte.
Myslím, že nebudu mluvit jen za sebe když řeknu, že naše krojovaná chasa, která obětuje nemálo času přípravám hodů, celou akci dělá pro potěšení nejen vlastní, ale i všech ostatních návštěvníků a spoluobčanů. A třeba uznáte, že v dnešní uspěchané a přetechnizované době je moc krásné hledat příležitosti k zastavení se, zamyšlení, setkání se s přáteli, sousedy, spoluobčany… A to se nebavím o duchovním významu tohoto svátku pro věřící občany.
Třeba se nám a dalším generacím podaří oslavy tohoto svátku udržet na tak dobré úrovni, aby si za pár desítek let získaly přívlastek tradiční. A nebo taky ne, o to tu přece totiž vůbec nejde :)

Eduard Grym 21:33 26.5.2014 e-mail reagovat

Pane starosto,

jak to je v naší obci z dodržováním nedělního pracovního klidu, tedy obtěžováním okolí hlukem. Je to ošetřeno obecní vyhláškou nebo něčím podobným?

Eduard Grym

Alois Kunc reaguje 04:20 27.5.2014

Obecní vyhláška, která by řešila dodržování nedělního klidu, byla sice v minulosti navržena k projednání, ale nabyla přijata.

Kunc Alois

Další příspěvky: Předchozí 1 2 3 13 14 15 16 17 29 30 31 Následující

Kontaktní informace

Obec Kotvrdovice
679 07 Kotvrdovice 198
okr. Blansko

Tel, fax: 516 442 237
info@kotvrdovice.cz

IČ: 00637327

Úřední hodiny
Pondělí 14:30 - 17:00 (starosta) tel. 607 180 634                                                                                             9:00 - 12:00 (místostarosta)

Úterý 8:00 - 11:00

Středa 15:00 - 17:00

Z fotogalerie
Náhled fotografie

Fotografie z galerie: Obec Kotvrdovice - cyklostezka

virtualni-prochazka

Hlášení rozhlasu

13. 3. 2019

Hlášení dne 13. března

Zápis do 1. ročníku ZŠ - 2. dubna 2019 od 12:15 hod

Dovolená MUDr. Procházka 18.-20.3. 2019

Letní brigáda Aschheim

Drůbežárna Prace prodej kuřic 15.3.2019 od 10:30 hod

Kamenictví Gál - objednávky na tel. 777 888 332

Vypsat všechna hlášení »

Společenská rubrika
Aktualizace na webu
20. 3.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Pozvánka na ZO dne 27. 3. 2019.

20. 3.

Vložen nový dokument na Úřední desku: Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu obce pro TJ Rakovec.

pasek-detska-skupina

pasek-zs-ms

pasek-knihovna

pasek-spoz

pasek-klub-ceskych-turistu

pasek-letiste

pasek-sdh-hasici

pasek-divadlo-srdcem

pasek-futsal

pasek-fc-rakovec-kotvrdovice

pasek-fotbalistky

pasek-cestujeme

czechpoint