FSA Kras

Založení FSA KRAS předcházela několikaletá spolupráce výborů sousedních klubů a to SK Jedovnice a TJ Rakovec Kotvrdovice. Spolupráce se týkala toho nejcennějšího a to mládeže, kterou by měl každý oddíl a to nejen fotbalový, podporovat a snažit se děti naučit fotbalovému řemeslu a začlenění do většího kolektivu, čímž fotbal bezesporu je. Výchovou mládeže si oba kluby snaží pochopitelně zajistit pokračování dospělých soutěží a to se v Krasu týká i žen.

V minulosti bylo důležité a i pro budoucnost Krasu má stejný význam, aby děti hrály fotbal ve svých věkových kategoriích od přípravek až po dorostenecké soutěže. To se beze sporu dařilo a i v novém ročníku 2022/23 je tomu nejinak. Kras má svoje zástupce ve všech okresních mládežnických kategoriích a dorost v krajské soutěži. Tréninky, přípravné a mistrovské zápasy se odehrávají na hřištích v Kotvrdovicích a Jedovnicích.

FSA KRAS byl založen v červenci 2022 a jeho výbor je složen ze zástupců obou sousedních fotbalových klubů z Jedovnic a z Kotvrdovic. Kras má v soutěžích v sezoně 2022/23 přihlášeno 8 mládežnických týmů a tým žen v krajském přeboru

Kotvrdovice 145 67907 Kotvrdovice