Pohádkový les

V pátek 1. června připravila místní chasa ke Dni dětí Pohádkový les. Vstup do Pohádkové říše byl opět u rybníka na Žlebě, kde ale tentokrát doslova vyschl vodníkovi šos, protože jeho rybník byl dočista bez vody. Děti tak po lžičce musely donést vodníkovi na ostrůvek alespoň trochu vody na jeho kabátek, on jim za odměnu ukázal v sítí několik sladkovodních ryb.

Na dalším stanovišti u bývalé drůbežárny čekala zakletá princezna a děti mohly pomoci princi zazpívat písničku a vysvobodit ji. V lese samozřejmě nemohl chybět ani Krakonoš, který děti vyzkoušel z listnatých a jehličnatých stromů. Na dalším stanovišti se děti zahřály, protože několikrát musely oběhnut strom, u kterého seděla promrzlá Nastěnka. Mrazíkův zpěv byl slyšet ještě skoro u loupežníků, kde děti musely zdolat jejich lanovou zátarasu. Cestou dále se děti dostaly do pohádky za Červenou Karkulkou, kterou před vlkem těšili nějakou básničkou.

O kousek dále je už vyhlížela babka s dědkem, kteří rádi pozvali děti do své perníkové chaloupky, rádi nechali, ať jim děti nakrmí jejich kůzlata a babka byla úplně nejradši, když si s ní někdo zatancoval. Cesta pokračovala do další známé pohádky, a to O Budulínkovi. Zrovna totiž lišky věznily Budulínka ve své noře, ale naštěstí babička s dědečkem všechny lišky pochytali do pytle a děti se mohli radovat ze šťastného setkání babičky a dědečka s Budulínkem.

O kousek dál prosila děti o pomoc Sněhurka, protože se jí někde zatoulal sedmý trpaslík. Děti tak místo něho pomohly ostatním trpaslíkům hledat poklad. Ač jezero bylo v nedohlednu, přesto se děti na chvíli ocitly u Jezerní královny a musely s labutí princeznou třídit perly. Z poslední stanoviště, kde se děti zhouply na houpačce s Annou a Elzou a kde Olafovi pomohly najít poztrácenou zeleninu, se děti ubíraly již v říší lidí k nedalekému letišti, kde na ně čekalo občerstvení.

Za chasu Marie Chrástecká

Fotky můžete vidět zde.