Hody 2015

Ve dnech 5.-7. června se v naší obci slavili hody k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Počasí přálo, a tak se celý program odehrával na parketě. V pátek od osmi hodin na hodové zábavě hrála skupina Prorock a před jedenáctou vystoupila i místní skupina Volební místnost. V sobotu Parket zase ožil v šest hodin, kdy při cimbálové muzice Dúbrava zatancovala místní krojovaná chasa 4 folklorní tance (Ševcovské, Myjavské, Verbuňk a karičky), jako host také vystoupil s pásmem valašských tanců folklorní soubor Trnka z Jeseníku, rovněž na hodech poprvé vystoupily i děti z místní pobočky SZUŠ Blansko.

V neděli se začínalo v deset hodin slavnostním průvodem do kaple na mši svatou, kterou sloužil děkan Václav Trmač. Mše byla ozvučená i ven, takže s malými dětmi seděli rodiče ve stínu pod stromem. Odpolední program začal na Parketě v 15 hod, kde příjemně hrála blanenská folková skupina Netopýr. Jako doprovodný program byla pozvána slečna Michelle a předvedla jak práská bičem. Vše si mohli vyzkoušet i zájemci nejen z řad dětí. Po celou dobu ve stanu obsluhovali hasiči a na parkovišti před Surfem roztáčely kolotoče rodina Šamanova. Všem organizátorům patří velké díky a velké díky patří rovněž všem návštěvníkům za příjemnou atmosféru po celé hody.

Na uvedeném odkazu si můžete prohlédnout fotoalbum z hodů 2015, za fotografování a zaslání odkazu děkujeme Danu Grymovi.