Vítání občánků červen 2014

V poslední červnovou neděli – dříve než naše škola nadobro osiřela – naposledy přivítala svoje návštěvníky. Tentokrát to nebyli školáci, ale naši nejmenší, spolu s jejich rodiči a blízkými jsme totiž v prostorách proměněné „obřadní místnosti“ vítali naše nové občánky.

I v roce 2014 se nám při této oslavě podařilo přítomnými dokonale zaplnit skoro celou místnost.

V první skupině jsme vítali nové občánky převážně z horního konce – Nové čtvrti. Nejdéle si na svoje kamarády musela počkat Lada Himerová, ale za to měla oslavu dvojnásobnou, protože zrovna slavila 11měsíční narozeniny. Další dva noví občánci byli „od Kosíků“ – Marek Musil a Dáša Kroupová, a aby se nám děvčata a chlapci v této skupině pěkně vypárovali , tak je doplnil Florián Chrástecký.

Ve druhé skupině se sešli noví občánci ze Žleba. K nejstaršímu Jáchymovi Klimešovi (který nově bydlí v „Nové ulici“) se připojily dvě naše nejmladší občanky Linda Hlaváčková a Magdalena Tesařová. V plánované čtveřici chyběl Štěpán Kratochvíl, protože zrovna absolvoval jinou akci – přijde na vítání příště.

Toto naše zatím poslední vítání bylo skutečně radostné a šťastné:

Na pamětní listy se nám poprvé „podepisovali“ i tři naši nejmenší sourozenci nových občánků, nově nám přednášela krojovaná děvčata. Blahopřáli jsme dvojím trojnásobným rodičům – u Chrásteckých ke dvěma slečnám Stázičce a Amálce přibyl statný junák, u Tesařů Marečka a Kryštůfka doplnila malá slečna. Takže podobný postup jsme doporučili u Hlaváčků, kteří mají dvě nádherné slečny. Zato „párek“ – holčička a kluk se již „podařil“ u Musilů i Himerových. A samozřejmě i rodiny, které se naší malé slavnosti účastnili poprvé.