Setkání jubilantů – říjen 2013

Kotvrdovice – pohostinství U Ševčíků – 23.10.2013

Zatímco v minulém čísle Zpravodaje jsme informovali o novince v životě naší obce – společném setkání jubilantů – druhé setkání můžeme označit jako úspěšné pokračování nově zavedené tradice.

Ve středu 23. října se v pohostinství U Ševčíků sešla plná polovina našich spoluobčanů – jubilantů z letošního II. pololetí, aby společně oslavili svá životní jubilea. Tentokrát jsme ve svém středu přivítali nejstarší spoluobčany – i když se na poslední chvíli omluvila paní Tomášková ze Žleba, druhá nejstarší oslavenkyně paní Zřídkaveselá přijala naše blahopřání k 93. narozeninám v obdivuhodné síle a svěžesti, stejně jako paní Martínková, která s námi slavila kulaté 90tiny. Dobře se bavili pánové oslavenci – Václavové – Pernica (84) a Zouhar (82) se 70letými „mladíky“ J. Zapletalem a C. Musilem. Krásně si popovídaly jubilantky „žlebačky“ M. Doleželová (70) a L. Zítková (81) s oslavenkyněmi z horního konce – Boženkami Hlaváčkovou (80) a Šebelovou (81), A. Kuncovou (80), M. Jedličkovou (75) a H. Pernicovou (70).

Všechny potěšily nejen malé dárkové balíčky a chutné občerstvení, ale hlavně je zajímalo  vystoupení pana starosty, který informoval o aktuálním dění v Kotvrdovicích i plánovaných akcích.

Připomenuli jsme i jubilanty, ke kterým se vypravíme s dárkovými balíčky, protože jim momentální zdravotní stav nedovolil se setkání zúčastnit (manželé Kakáčovi, R. Juřinová a K. Ševčíková) a se smutkem vzpomněli i na dva spoluobčany, kteří, ač jsme s nimi při přípravách počítali, již do našeho kruhu nikdy nepřijdou (J. Krejčí a A. Vintrová).

I druhé setkání mělo mezi oslavenci velký úspěch, mnozí vůbec nepočítali s tím, že se zdrží až do večerních hodin – tak rychle jim společné chvilky utekly. Na závěr si všichni popřáli hlavně hodně a hodně zdraví a duševní pohody, aby se příště zase mohli těšit na „Jubilanty“ – jak nazvali tato nová společná setkání.