Rozloučení s prázdninami 1. 9. 2012

V sobotu 1. 9. jsme se krásně rozloučili s prázdninami. Sice během odpoledne trochu poprchávalo, ale to nikomu nevadilo. Všechny děti se snažily získat co nejvíc barevných žetonů a ty vyměnit za krásné dárečky.

Disciplíny byly tentokrát tématicky zaměřené, což je poznat z fotografií. Během dopoledních příprav se panu králi ztratila dcera – krásná princezna Anička. Celé odpoledne ji děti hledaly, ale nebyla k nalezení. Proto jsme všichni pojali podezření, že princeznu unesl ošklivý drak, který už dříve vyhrožoval, že chce princeznu za svoji kuchařku. Po princezně zbyly na hřišti pouze její mazlíčci – králíci Artuš a Merlin. O ty se musely děti postarat, stejně tak jako o koníka, na kterém se mohly i povozit.

Naštěstí, jak už to tak v pohádkách bývá, se princezna objevila. Přivedl ji statečný rytíř Lukas, který ji osvobodil z dračí jeskyně, kde princezna opravdu musela pro draka vařit. Princezna byla dokonce tak šikovná, že dětem napekla perníčky, které všem moc chutnaly. Pan král byl z nalezení dcerušky tak šťastný, že ji ihned přislíbil Lukasovi za ženu a dokonce dostali věnem i hrad, aby měli kde bydlet. Z toho byla zase tak šťastná princezna, že půjčila panu králi svého koně, na kterém se mohl pan král poprvé v životě projet.

Pořadatelé jsou rádi, že se dětem odpoledne líbilo a doufají, že příští rok bude lepší počasí než letos. Děkuji všem, kdo se na organizaci odpoledne podíleli.

Zita Doleželová

Všechny fotografie od paní Jany Varnerové jsou k nahlédnutí zde.