Drakiada

Za krásného slunečného odpoledne 25. září se celé letiště v Kotvrdovicích zaplnilo dětmi s rodiči a draky. Mohli jste zde spatřit draky malé i velké, staré i nové, kupované i ručně vyráběné.

Na začátku sehráli skautští vedoucí přihlížejícím dětem scénku o maceše a dcerách Holeně a Marušce z pohádky O dvanácti měsíčkách. Poté byly děti vyslány na letištní plochu k soutěžnímu pouštění draků. Zároveň dostaly za úkol získat několik dobrot pro mlsnou Holenu, aby tak pomohly uplakané Marušce. Tyto dobroty mohly získat od dvanácti měsíčků, kteří se pohybovali po letišti. Když děti uhodly, který konkrétní měsíc postava představuje, byly měsíčkem obdarovány. Ty děti, které nejrychleji získaly všechny dobroty, dostaly od Marušky sladkou odměnu. Poté následovalo předávání diplomů v kategoriích nejvýše létající drak a nejhezčí drak.

Nikdo ale nepřišel zkrátka. V průběhu celé akce se každý mohl občerstvit opékanými špekáčky. Na závěr jsme si s dětmi ještě u ohně zazpívaly. Letošní počasí nám opravdu přálo, takže jsme spolu s vámi strávili krásné tři hodiny ještě v letním oblečení..

Děkujeme obecnímu úřadu Kotvrdovice za poskytnutí aparatury a občerstvení. Letcům děkujeme za již tradiční příjemné zázemí.

Doufáme, že se všem drakiáda líbila a těšíme se už brzy na další společnou akci.

Skauti z Kotvrdovic a Senetářova